Хоби фер плеј лига

Хоби фер плеј лига претставува натпреварување во мал фудбал на екипи составени од непрофесионални играчи на ниво на цела Македонија.

Фудбалска школа Спорт Арена

Фудбалската школа има посебни програми изработени од германски тренажни експерти.

Фудбалски кампови

Спорт Арена остварува соработка со фудбалски клубови во облик организација и коорганизација на скаутинг тренинзи, фудбалски кампови.

Спортска опрема

Продажба на сите видови на спортска опрема, фудбалски топки и најмодерни реквизити за сите видови на спортови


Погледнете ја нашата галерија


Вести

Исклучително успешен втор скаутинг камп кој го организираше Спорт Арена

Исклучително успешениот втор скаутинг тренинг камп кој го организираше Спорт Арена во Македонија заврши, а импресиите на учесниците сеуште се пренесуваат низ фудбалските кулоари и низ социјалните мрежи.

Прочитај повеќе

Спорт Арена ја имаше честа да биде дел од натпреварот Келн и Борусија

Келн вчера стигна до голема и слатка победа над фаворитот Борусија Дортмунд (2:1), а фудбалерите и навивачите го прославија успехот во голем стил.

Прочитај повеќе

Заврши првиот скаутинг камп кој го организираше Спорт Арена

На терените на скопски Работнички во организација на Спорт Арена успешно беше реализиран првиот од неколкуте во план скаутинг тренинзи и кампови на ФК Келн во Македонија.

Прочитај повеќе

Ваши коментари

Сведоштва

Коминтенти